Aktualności

Informację dodano 2019-06-27 o godzinie 22:28:24


27czerwiec - w tym dniu wypadło zakończenie oktawy Bożego Ciała. Adoracja Najświętszego Sakramentu, uroczysta procesja na Bobolówkę, Msza św. w kaplicy, błogosławieństwo wianków i dzieci.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-06-20 o godzinie 12:30:37


20 czerwiec - Uroczystość Bożego Ciała - procesja z Najświętszym Sakramentem drogami w naszej miejscowości rozpoczęła świętowanie. Cztery ołtarze wykonane przez parafian uwzględniły w dekoracji w tym roku rolę Ducha Świętego w Eucharystii i naszym życiu. Oby dzisiejsze świętowanie pomogło wszystkim biorącym udział w odnowieniu relajci z Jezusem i pozwoliło przystąpić z nowym zapałem do umiłowania Eucharystii.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-06-16 o godzinie 19:33:30


16 czerwiec - modlitewne spotkanie na Bobolówce rozpoczął Ksiądz Kustosz odczytaniem próśb i Litanii do św. Andrzeja Boboli. Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. dr Tomasza Steca i kaznodziei wzięli udział: ks. Bogdan Czerwiński, proboszcz z Kostarowiec, ks. Mariusz Woźniczyszyn, proboszcz z Poraża, ks. Antoni Obłoza, senior z Zarszyna, ks. Tadeusz Mach, senior z Jastkowic, oraz ks. Józef Niżnik, kustosz sanktuarium. Po Mszy św. w uroczystej procesji odmawiająć różaniec powróciliśmy do sanktuarium, gdzie uczestnicy ucałowali relikwie Świętego.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-06-16 o godzinie 13:17:38


Uroczystość Trójcy Świętej jest dniem odpustu parafialnego. Uroczystej Sumie przewodniczył i kazanie odpustowe wygłosił ks. Ryszard Płatek, proboszcz z Jaćmierza.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-06-03 o godzinie 17:44:20


2 czerwca - Siostry Franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej napisały scenariusz do sztuki o św. Andrzeju Boboli pt. Niepokorny Święty. Przygotowały też dzieci i młodzież do wystawienia tej sztuki w Domu Kultury. 


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-05-30 o godzinie 21:35:25


30 maj - w sanktuarium modliliśmy się za Ojczyznę


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-05-24 o godzinie 20:49:45


24 maj - do Strachociny przyjechały delegacje uczniów z opiekunami ze szkół im Ignacego Łukasiewicza z Polski. Uczestnicy zwiedzili Bobolówkę, zapoznali się z życiorysem św. Andrzeja Boboli i wzięli udział w Mszy św. sprawowanej w kaplicy na Bobolówce.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-05-21 o godzinie 21:22:00


21 maj - Wydział Katechetyczny archidiecezji przemyskiej i Ojcowie Michalici co roku organizują olimpiadę o Wielkich Polakach. W tym roku wybrano św. Andrzeja Bobolę. W olimpiadzie na wszystkich szczeblach wzięło udział około 4000 młodzieży z klasy VII, VIII i III Gimnazjum. Do finału zakwalifikowało się 36 uczestników. W związku z tym, że konkurs dotyczył św. Andrzeja, miejscem finału była Strachocina. Wpierw młodzież pisała testy, potem wzięła w Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala, a po niej najelpsza dziesiątka uczestników odpowiadała na pytania wobec zgromadzonych uczestników. Najlepsza piątka w nagrodę pojedzie w pielgrzymce do Rzymu, kolejna piątka otrzymała rowery, a pozostali upominki. Wystąpienia przedstawicieli władz państwowych i kościelnych, wspólna agapa zakończyła konkurs.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-05-19 o godzinie 21:17:13


19 maj - do św. Andrzeja pielgrzymowali jego czciciele, aby modlić się za Ojczyznę. Wśród pielgrzymów byli: p. Jarosław Kaczyński, Prezes PIS, p. Marek Kuchciński, Marszałek Sejmu, p. Ryszard Terlecki, Wicemarszałek Sejmu, posłowie, senatorowie, władze województwa podkarpackiego z p. Ewą Leniart, Wojewodą i p. Władysławem Ortylem, Marszałkiem Sejmiku. W programie spotkania był różaniec odmówiony za Ojczyznę i Msza św. koncelebrowana i okolicznościowym kazaniem ks. Józefa Niżnika, kustosza sanktuarium. [kazanie do odsłuchania].Na zakończenie uczestnicy spotkania udali się do pomnika niepodległości, gdzie p. Jarosław Kaczyński złożył wiązankę kwiatów.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-05-16 o godzinie 21:32:50


16 maj - Uroczystość św. Andrzeja Boboli - Eucharystią na Bobolówce, której przewodniczył ks. bp Jan Ozga z Kamerunu, a abp Adam Szal wygłosił okolicznościowe słowo Boże rozpoczęliśmy po południowe świętowanie. Po zakończonej Eucharystii w uroczystej procesji z relikwiami św. Andrzeja powróciliśmy do sanktuarium, gdzie uczestnicy uroczystości ucałowali relikwie Świętego.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

1 . 2 . 3 . 4

Copyright © 2011-2019 EB

Jesteś naszym: 192257 gościem.