Aktualności

Informację dodano 2019-09-19 o godzinie 20:04:39


19 września - II pielgrzymka samorządowców Podkarpacia do św. Andrzeja Boboli połączona była z oddaniem oddaniem i poświęceniem nowej drogi i chodnika na Bobolówkę. W uroczystości udział wzięli parlamentarzyści, przedstawciciele Zarządu Urzędu Marszałkowskiego i władz Województwa Podkarpackiego, burmistrzowie, wójtowie i radni wszystkich szczebli. Do zgromadzonych konferencję wygłosił Kustosz sanktuarium n.t. Św. Andrzej Bobola nadzieją Polaków [referta do odsłuchania], następnie celebrował Mszę św. w intencji uczestników i Podkarpacia, wygłaszając okolicznościowe słowo Boże: Szymonie, muszę ci coś powiedzieć [do odsłuchania]. Po Mszy św. złożono wieńce przed pomnikiem, a p. Władysław Ortyl, Marszałek Podkarpacki, przemówił w imieniu zgromadzonych, dziękując za łaskę spotkania. Spotkanie zakończyła wspólna agapa na Bobolówce. 


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-09-17 o godzinie 06:33:11


16 września - modlitewne spotkanie ze św. Andrzejem Bobolą rozpoczął Ksiądz Kustosz prowadząc modlitwę nowennową połączoną z odczytaniem próśb. Po jej zakończeniu rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Jan Gołąb, proboszcz z Rozborza, były wikariusz w parafii. Na zakończenie w związku z padającym deszczem modlitwa różańcowa i ucałowanie relikwii odbyły się na Bobolówce.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-09-16 o godzinie 04:59:15


14 września - Święto Podwyższenia Krzyża - w tym dniu w łączności z wszystkimi ludźmi dobrej woli w Polsce zgromadziliśmy się przy krzyżach, które są postawione na terenie naszej parafii, aby się modlić. Śpiewem pieśni: My chcmey Boga rozpoczynaliśmy naszą modlitwę, a potem różaniec części bolesnej, litania do Świętego Krzyża i pieśnią: Boże coś Polskę zakończyliśmy spotkanie.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-09-15 o godzinie 09:41:01


12 września - wspomnienie w liturgii Imienia Maryi - w tym dniu s. Paula i s. Edyta składały śluby zakonne. Uroczystościom przewodniczył abp Adam Szal, Metropolita Przemyski. Udział w uroczystości wzięły: siostry z tego zgromadzenia z Japonii i Wietnamu, rodziny sióstr, kapłani i parafianie.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-08-31 o godzinie 17:58:02


31 sierpnia - do św. Andrzeja Boboli na Bobolówkę przybyli na spotkanie formacyjne Prezesi Oddziałów Akcji Katolickiej z archidiecezji przemyskiej. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą różańcową przy Dróżkach bolesnych prowadzoną przez p. Danutę Figiela, Prezes Zarządu Diecezjalnego. Następnie p. Barbara Nowak, Kurator Oświaty Małopolski, oraz p. Kazimierz Kryla, Wice Prezes Krajowy AK, wygłosili referaty. Pukntem kulminacyjnym była Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Jamrozka z Przemyśla, a także modlitwa za tych, którzy oddali życie za Ojczyznę przy pomniku. Wspólna agapa zakończyła kilkugodzinne spotkanie.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-08-26 o godzinie 20:28:55


24 sierpnia - do Strachociny, gdzie znajduje się pierwszy w Polsce Niepokalanów Żeński, przybyły rodziny sióstr zakonnych, które wstąpiły do Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej. W programie spotkania były następujące wydarzenia: różaniec, Msza św. z okolicznościowym kazaniem, Droga Krzyżowa z relikwiami św. Andrzeja Boboli na Bobolówce i agapa. 


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-08-17 o godzinie 12:37:50


16 sierpnia - na Bobolówce spotkali się czciciele św. Andrzeja Boboli, a wśród nich piesi pielgrzymi z Jaćmierza i Bażanówki, autokarowi pielgrzymki z Kielc - Dymin, Dzwikoz z diecezji sandomierskiej, oraz przedstawiciele z wielu miejscowści z Polski i zagranicy. Modlitewne spotkanie rozpoczął ks. Niżnik Józef, kustosz sanktuairum, prowadząc nabożeństwo nowennowe połączone z odczytaniem próśb. Mszy św. koncelebrowanej i okolicznościowe kazanie wygłosił ks. dr Adam Sycz, były wikariusz w latach 1999-2001, a obecnie rektor Kolegium Polskiego w Rzymie. Po Mszy św. niosąc na ramionach relikwie św. Andrzeja Boboli i odmawiając różaniec uczestnicy udali się z Bobolówki do sanktuarium i tu ucałowali reliwkie.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-08-15 o godzinie 19:03:30


15 sierpień - Uroczystość Wniebowzięcia NMP - w tym dniu w parafii odbywają się dożynki parafialne. Wieniec przygotowują Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, a także całą oprawę liturgiczną. W ten sposób mieszkańcy wsi dziękują Bogu za tegoroczne plony, owoce ziemi, a także za trud pracy rolnika.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-08-11 o godzinie 20:01:04


11 sierpnia - w sanktuarium św. Andrzeja s. Maksymiliana i s. Aniela Salawa ze Zgromadzenia Sióstr Rycerstwa Niepokalanej przeżywały srebrny jubileusz ślubów zakonnych. Mszy św. jubileuszowej przewodniczył o. Stanisław Piętka z Niepokalanowa, a okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Józef Niżnik, proboszcz parafii. Po Mszy św. odbyło się w Oratorium św. Józefa okolicznościowe spotkanie sióstr i ich rodzin.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-08-10 o godzinie 22:06:42


10 sierpnia - do św. Andrzeja Boboli przybyli uczestnicy Rajdu Katyńskiego, aby modlić się za Ojczyznę.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

1 . 2 . 3

Copyright © 2011-2019 EB

Jesteś naszym: 199036 gościem.