Aktualności

Informację dodano 2017-11-30 o godzinie 21:24:26


30 listopad - w liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła, w dniu urodzin św. Andrzeja Boboli, w sanktuarium św. Andrzeja wierni modlili się za Ojczyznę. Modlitewne spotkanie rozpoczęła prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu, po której Grupa św. Andrzeja poprowadziła różaniec. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Kazimierz Lewczak z Sanoka, a okolicznościowe słowo Boże wygłosił ks. prał. Waldemar Janiga z Przemyśla. Podczas Mszy św. odbyła się podniosła uroczystość wniesienia przez harcerzy ziemi z Katynia, Miednoje, Kijowa i Bykownii, którą w tym roku przywieźli z tych terenów uczestnicy Rajdu Katyńskiego. Ziemia ta w przyszłości umieszczona będzie w pomniku wzniesionym na Bobolówce z racji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2017-11-25 o godzinie 15:21:41


25 listopad – Uroczystość odpustowa ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Uroczystej Sumie odpustowej przewodniczył ks. Stanisław Piegdoń, Dyrektor Domu Księży Emerytów w Korczynie, a współkoncelebransami byli: ks. Mariusza Woźniczyszyn proboszcz z Poraża, oraz księżą seniorzy: ks. Kazimierz Piotrowski z Iwonicza, ks. Kazimierz Lewczak z Sanoka i ks. Stanisław Jachowicz z Grabownicy. Po Mszy św. odprawiliśmy nabożeństwo do św. Katarzyny, patronki parafii, a po niej piękna pogoda pozwoliła na procesję wokół kościoła. Pieśnią Boże coś Polskę zakończyliśmy modlitewne spotkanie odpustowe.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2017-11-16 o godzinie 21:06:37


16 listopad - modlitewnemu spotkaniu ze św. Andrzejem Bobolą przewodniczył ks. bp Jan Wątroba, biskup rzeszowski. [kazanie do odsłuchania]


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2017-11-11 o godzinie 10:50:46


11 listopad - w sanktuarium św. Andrzeja Boboli Ksiądz Kustosz sprawował Eucharystię w intencji Ojczyzny i wygłosił okolicznościowe słowo Boże. Po zakończonej Mszy św., w której udział wzięły poczty sztandarowe wspólnot w parafii i wioski, oraz liczni wierni, wszyscy udali się do tablicy poległych za Ojczyznę umieszczonej na frontonie kościoła, aby pomodlić się za nich. Pieśnią Boże coś Polskę zakończyliśmy modlitewne spotkanie. 


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2017-11-01 o godzinie 18:31:54


1 listopad - Uroczystość Wszystkich Świętych. Mszę św. w nowo wznoszonej kaplicy cmentarnej celebrował i okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Waldemar Murdzek, a po Mszy św. przewodniczył procesji żałobnej po cmentarzu. Należy zaznaczyć, że kaplica cmentarna jest na ukończeniu i jest nadzieja, że w następnym roku zostanie poświęcona. Będzie też miejscem modlitwy za zmarłych przed pogrzebem, gdyż znajduje się w niej miejsce na chłodnię.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2017-11-01 o godzinie 10:20:55


31 październik - w dniu zakończenia nabożeństw październikowych najbardziej gorliwe dzieci w uczęszczaniu na różaniec otrzymały pamiątkowe obrazki, różańce, a także słodycze.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2017-10-30 o godzinie 19:25:15


30 październik - w sanktaurium św. Andrzeja Boboli kolejny raz podjęto modlitwę za Ojczyznę. Wpierw Grupa św. Andrzeja Boboli prowadziła różaniec, a następnie ks. Waldemar Murdzek, wikariusz, celebrował Mszę św. i wygłosił okolicznościowe słowo Boże.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

1 . 2 . 3 . 4 . 5

Copyright © 2011-2018 EB

Jesteś naszym: 155974 gościem.