Zamknij okno
Zamknij

Realizacja transmisji www.esanok.pl & Obsługa medialna

Aktualności

Informację dodano 2016-12-08 o godzinie 07:49:26


8 grudnia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Przebywam już w Melbourne u Ojców Jezuitów. Wieczorem spotkanie z Polonią. Dopołudnia wraz z Ojcem Wiesławem Słowiekiem, rektorem wspólnoty, zwiedzieliśmy katolicką katedrę, oraz jezuicką szkołę średnią prowadzoną przez Ojców. Podczas zwiedzania uderza fontanna wody wypływająca spod katedry. Ten obraz fontanny nawiązuje do opisów ze Starego  Testamentu, a także do wypowiedzi Jezusa: dam wam wodę żywą, kto się jej napije prsagnąć nie będzie.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2016-12-04 o godzinie 22:52:39


II niedziela Adwentu - to dzień zakończenie I serii rekolekcji dla Polonii w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2016-12-02 o godzinie 01:15:37


Pozdrowienia z Australii dla wszystkich, którzy korzystają z naszej strony internetowej od Proboszcza. Zdjęcia z Marayong - Australijskiej Częstochowy, gdzie 2 grudnia Ksiądz Proboszcz rozpoczyna rekolekcje adwentowe dla miejscowej Polonii. Proboszczem w tej parafii jest ks. Henryk Zasiura, Chrystusowiec, a opiekę nad polskimi dziećmi, osobami starszymi zPolski roztaczają Siostry Nazaretanki z Polski.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2016-12-01 o godzinie 22:44:20


30 listopada - sanktuarium św. Andrzeja odbyło się kolejne spotkanie modlitewne za Ojczyznę i Pana Prezydenta. Modlitwę rozpoczęła Grupa św. Andrzeja Boboli, a Mszę św. i okolicznościowe wygłosił ks. Grzegorz Sobota.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2016-11-25 o godzinie 18:49:16


25 listopada - odpust ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Sumę odpustową celebrowali  kapłani: ks. Antoni Obłoza, proboszcz z Zarszyna, jako główny, a współkoncelebransami byli ks. Wojciech Bukowiński z Górek i ks. Kazimierz Lewczak z Sanoka. Kaznodzieją był Proboszcz z Zarszyna. Należy podkreślić, że w Mszy Świętej wzięła udział młodzież Zespołu Szkół w Strachocinie, oraz parafianie i czciciele św. Katarzyny z okolicznych parafii.   


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2016-11-20 o godzinie 13:40:29


Uroczystość Chrystusa Króla w tym roku jest dniem zakończenie Roku Miłosierdzia i  Jubileuszowego Aktu Intronizacji Chrystusa na Króla i Pana, którego dononał Ksiądz Proboszcz, wygłaszając podczas Mszy św. homilię wyjaśniającą to wydarzenie [do odsłuchania na stronie internetowej - kazania okolicznościowe]. Po nabożeństwie udaliśmy się pod figurę Chrystusa Króla postawionej na kopcu w parafii w roku 2000, by tam wyznać wiarę i prosić Jezusa Króla o opiekę nad nami i Polską. Chrystus Król jest patronalnym świętym członków Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2016-11-16 o godzinie 20:49:10


16 listopada - modlitewne spotkanie ze św. Andrzejem rozpoczęliśmy przy Najświętszym Sakramencie z racji nowenny przygotowującej parafię do Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla i Pana. Następnie odmówiona Litania do św. Andrzeja i różaniec za Ojczyznę. Mszę św. pod przewodnictwem ks. Bartosza Rakoczego z Krosna, koncelebrowali księża: ks. Kazimierz Lewczak z Sanoka, ks. Józef Niżnik i ks. Grzegorz Sobota. Okolicznościowe słowo Boże zachęcające do dobrego wykorzystania czasu na kanwie przypowieści o minie wygłosił Kustosz Sankturaium. [do odsłuchania]    


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2016-11-11 o godzinie 11:23:04


11 listopad - to święto Polaków, którzy z dumną powracają do swej historii i dziękują Panu Bogu za dar Ojczyzny. W santuarium św. Andrzeja Boboli w tym dniu programem patriotycznym w wykonaniu dzieci, młodzieży i starszych przy akopaniamencie grającego zespołu. Po programie Mszę św. w intencji Ojczyzny celebrował i okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Józef Niżnik (kazanie do odsłuchania). Wzięło w niej udział wielu Parafia, poczty sztandarowe reprezentujące istniejące wspólnoty w parafii i naszej miejscowości. Na zakończenie wszyscy udali się pod tablicę na frontonie kościoła upmiętaniającą tych, co oddali życie za Ojczyznę ze Strachociny, aby modlić się za tych, którzy oddali życie za wolną Polskę.   


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2016-11-01 o godzinie 19:08:34


1 listopada - Mszę św. za zmarłych na cmentarzu celebrował i okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Józef Niżnik, a po Mszy św. pprowadził procesję żałobną. 


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

1 . 2 . 3 . 4 . 5

Copyright © 2011-2017 EB

Jesteś naszym: 126422 gościem.