Aktualności

Informację dodano 2018-06-08 o godzinie 06:43:17


7 czerwiec - w tym dniu zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała i pobłogosławiliśmy dzieci i poświęciliśmy wianki, obrzędy wpisane od wieków w tradycję tego dnia. 


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-05-31 o godzinie 12:17:44


31 maj - Uroczystość Bożego Ciała - w naszej parafii procesją rozpoczynamy świętowanie Bożego Ciała. W tym roku podążaliśmy od góry wioski w stronę kościoła (ponad 3 km). Procesję prowadził ks. Waldemar Murdzek, wikariusz. Po przyjściu do kościoła Eucharystię koncelebrowali pracujący w parafii kapłani, a okolicznościowe słowo Boże wygłosił ks. Józef Niżnik, proboszcz. W kazaniu wyjaśnił symbolikę ołtarzy, które nawiązywały do roli Ducha Świętego w sakramentach chrztu, pokuty, Eucharystii i bierzmowania. Na końcu podziękował wszystkim uczestnikom uroczystości. 


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-05-27 o godzinie 16:49:59


27 maj - Uroczystość Trójcy Świętej - w tym dniu w parafii jest uroczystość odpustowa. W tym roku dzieci z Rycerstwa Niepokalanej przed Sumą wykonały program słowno - muzyczny z racji Dnia Matki. Uroczystej Sumie przewodniczył ks. prał. Wojciech Szlachta, proboszcz w Polańczyku, a współkoncelebransami byli księża seniorzy: ks. prał Wojciech Bukowiński z Górek i ks. kan Antoni Obłoza z Zarszyna. Uroczystość odpustową zakończyła uroczysta procesja wokół kościoła.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-05-22 o godzinie 06:28:47


Z racji wizytacji kanonicznej abp Adam Szal spotkał się w szkole w Strachocinie z dziećmi i nauczycielami. Z tej okazji młodzież szkolna przygotowała program o św. Andrzeju Boboli, w którym ukazała rolę Świętego w historii Polski.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-05-17 o godzinie 06:27:13


16 maj - Uroczystość św. Andrzeja Boboli - w tym dniu świętowaliśmy 30-lecie obecności relikwii św. Andrzeja Boboli w kościele. Na Mszy św. po południowej zgromadziło się wielu pielgrzymów, czcicieli św. Andrzeja, a Eucharystii koncelebrowanej przewodniczył abp Adam Szal, Metropolita Przemyski, ktory w wygłoszonym słowie Bożym skupił się na misji, którą winien spełaniać każdy chrześcijanin i tej misji, którą spełniał św. Andrzej. [kazanie do odsłuchania]. Z racji rocznicy kilka wiadomości z kultem św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Relikwie otrzymaliśmy od Ojców Jezuitów z Warszawy, a uroczystemu wniesieniu ich do świątyni przewodniczył bp Ignacy Tokarczuk 16 maja 1988 roku. W dziewiętnaście lat później, 19 marca 2007 roku, abp Józef Michalik ustanowił kościół w Strachocinie sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Ważne miejsce w rozwoju kultu Świętego Męczennika w Strachocinie odgrywa Bobolówka, miejsce, gdzie szlachecka rodzina Bobolów zamieszkiwała w latach 1520-1686. Od roku 1992 rozpoczęły się modlitewne spotkania ze św. Andrzejem na tym miejscu. Dziś w tym miejscu jest kaplica, dróżki różańcowe, stacje Drogi Krzyżowej i zaplecze dla pielgrzymów. Dlatego 30-lecie wykorzystaliśmy na wyśpiewanie dziękczynnego Te Deum.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-05-16 o godzinie 21:41:47


16 maja - Uroczystość św. Andrzeja Boboli - w tym dniu parafia przeżywała wizytację kanoniczną abpa Adama Szala. Uroczyste rozpoczęcie wizytacji i powitanie Metropolity Przemyskiego odbyło się na Prymarii, a pod koniec Mszy św. przedstawiciele Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej, Rycerstwa Niepokalanej, Stowarzyszenia Krzewienia Kultu św. Andrzeja Boboli i Grupy lektorów i kantorów - złożyli sprawozdanie ze swej pracy w parafii. Na Sumie młodzież III klasy Gimazjum otrzymała z rąk Księdza Arcybiskupa sakrament bierzmowania, a pod koniec Mszy św. wspólnoty młodzieży i dzieci powiedziały o swej obecności w parafii. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, dziękczynne Te Deum i błogoławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończyło spotkania abpa Adama do południa. 


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-05-13 o godzinie 06:02:21


12 maj - to dzień pielgrzymowania członków Akcji Katolickiej do św. Andrzeja. Rozważanie  Drogi Krzyżowej i wysłuchanie referatu ks. prof. Tadeusza Borutki rozpoczęło spotkanie pielgrzymów ze św. Andrzejem (ukazane w I części). Kulminacyjnym punktem spotkanie była Eucharystia, którą celebrowało około 70 kapłanów, a przewodniczył jej abp Stanisław Gądecki z Poznania, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i wygłosił okolicznościowe kazanie. Eucharystię koncelebrowali abp Adam Szal, Metropolita Przemyski i bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-05-12 o godzinie 17:15:47


12 maj - archidiecezjalna pielgrzymka Akcji Katolickiej do św. Andrzeja Boboli. Pielgryzmka rozpoczęła się rozważaniem Drogi Krzyżowej, którą prowadzili: Danuta Figiela, Prezes Zarządu Diecezjlanego Akcji Katolickiej i p. Tadeusz Rogowski, Wiceprezes. Po jej zakończenie ks. prof. Tadeusz Borutka z diecezji bielsko-żywieckiej wygłosił referat: Patriotyzm w Akcji Katolickiej wzorowany na świętości Andrzeja Boboli. (część I)


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-05-06 o godzinie 19:13:33


6 maj - Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej - 11 dzieci po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa do swego serca. Uroczystą Eucharystię sprawowali ks. Waldemar Murdzek, katecheta, i ks. prał. Zbigniew Wolanin z diecezji świdnickiej.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-05-03 o godzinie 13:30:12


3 maj - Uroczystość NMP Królowej Polski - uroczystą Sumę w intencji Ojczyzny za przyczyną św. Andrzeja Boboli koncelebrowali o. Bernard Gonska, jezuita ze Szczecina i ks. Józef Niżnik, kustosz sanktuarium. Po Mszy św. uczestnicy Eucharystii w procesji udali się pod tablicę upamiętaniających mieszkańców Strachociny, ktorzy oddali życie za Polskę. Wraz z Ojcem Bernardem do św. Andrzeja w tym dniu pielgrzymował też Oddział Zachodniopomorskiego Krzewieniu Kultu św. Andrzeja Boboli. 


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

1 . 2 . 3 . 4

Copyright © 2011-2018 EB

Jesteś naszym: 170444 gościem.