Aktualności

Informację dodano 2019-06-03 o godzinie 17:44:20


2 czerwca - Siostry Franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej napisały scenariusz do sztuki o św. Andrzeju Boboli pt. Niepokorny Święty. Przygotowały też dzieci i młodzież do wystawienia tej sztuki w Domu Kultury. 


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-05-30 o godzinie 21:35:25


30 maj - w sanktuarium modliliśmy się za Ojczyznę


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-05-24 o godzinie 20:49:45


24 maj - do Strachociny przyjechały delegacje uczniów z opiekunami ze szkół im Ignacego Łukasiewicza z Polski. Uczestnicy zwiedzili Bobolówkę, zapoznali się z życiorysem św. Andrzeja Boboli i wzięli udział w Mszy św. sprawowanej w kaplicy na Bobolówce.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-05-21 o godzinie 21:22:00


21 maj - Wydział Katechetyczny archidiecezji przemyskiej i Ojcowie Michalici co roku organizują olimpiadę o Wielkich Polakach. W tym roku wybrano św. Andrzeja Bobolę. W olimpiadzie na wszystkich szczeblach wzięło udział około 4000 młodzieży z klasy VII, VIII i III Gimnazjum. Do finału zakwalifikowało się 36 uczestników. W związku z tym, że konkurs dotyczył św. Andrzeja, miejscem finału była Strachocina. Wpierw młodzież pisała testy, potem wzięła w Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala, a po niej najelpsza dziesiątka uczestników odpowiadała na pytania wobec zgromadzonych uczestników. Najlepsza piątka w nagrodę pojedzie w pielgrzymce do Rzymu, kolejna piątka otrzymała rowery, a pozostali upominki. Wystąpienia przedstawicieli władz państwowych i kościelnych, wspólna agapa zakończyła konkurs.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-05-19 o godzinie 21:17:13


19 maj - do św. Andrzeja pielgrzymowali jego czciciele, aby modlić się za Ojczyznę. Wśród pielgrzymów byli: p. Jarosław Kaczyński, Prezes PIS, p. Marek Kuchciński, Marszałek Sejmu, p. Ryszard Terlecki, Wicemarszałek Sejmu, posłowie, senatorowie, władze województwa podkarpackiego z p. Ewą Leniart, Wojewodą i p. Władysławem Ortylem, Marszałkiem Sejmiku. W programie spotkania był różaniec odmówiony za Ojczyznę i Msza św. koncelebrowana i okolicznościowym kazaniem ks. Józefa Niżnika, kustosza sanktuarium. [kazanie do odsłuchania].Na zakończenie uczestnicy spotkania udali się do pomnika niepodległości, gdzie p. Jarosław Kaczyński złożył wiązankę kwiatów.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-05-16 o godzinie 21:32:50


16 maj - Uroczystość św. Andrzeja Boboli - Eucharystią na Bobolówce, której przewodniczył ks. bp Jan Ozga z Kamerunu, a abp Adam Szal wygłosił okolicznościowe słowo Boże rozpoczęliśmy po południowe świętowanie. Po zakończonej Eucharystii w uroczystej procesji z relikwiami św. Andrzeja powróciliśmy do sanktuarium, gdzie uczestnicy uroczystości ucałowali relikwie Świętego.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-05-16 o godzinie 21:02:00


16 maj - Uroczystość św. Andrzeja Boboli - w tym dniu gościeliśmy ks. abpa Adama Szala, Metropolitę Przemyskiego, który młodzieży VIII klasy i III Gimnazjum udzielił sakramentu bierzmowania. Podczas Eucharystii modliła się z sanktuarium p. Beata Kempa, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i p. Maria Kurowska, członek Zarządu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.    


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-05-13 o godzinie 08:46:54


11 maj -  do św. Andrzeja Boboli pielgrzymowali członkowie Akcji Katolickiej z archidiecezji przemyskiej. W programie XXIV pielgrzymki była Droga Krzyżowa, referat dla kapłanów p. Barbary Nowak, małopolski kurator oświaty, abpa Adama Szala i referat dla świeckich ks. prof Stanisława Haręzgi. Uwieńczeniem pielgrzymki była Msza św. koncelebrowana przez 60 kapłanów pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa. Po Mszy św. p. Danuta Figiela, Prezes Zarządu DIAK, wpierw podziękowała wszystkim, a następnie z przedstawicielami Zarządu złożyła kwiaty pod pomnikiem niepodległości, a Metropolita Przemyski odmówił modlitwę za Ojczyznę. Wspólna agapa przygotowana przez POAK w Strachocinie zakończyła spotkanie.   


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-05-03 o godzinie 13:06:21


3 maj - Uroczystość NMP Królowej Polski - w tym dniu uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny przewodniczył ks. Zdzisław Rakoczy, misjonarz z Ekwadoru, a okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Józef Niżnik, kustosz sanktuarium. Po Mszy św. w procesji udaliśmy się do tablicy poległych umieszczonej na frontownie kościoła, aby pomodlić się za tych, którzy oddali życie za wolną i niepodległą Polskę.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-05-01 o godzinie 11:09:58


30 kwietnia - nabożeństwo w intencji Ojczyzny z okolicznościowym kazaniem poprowadził kustosz sanktuarium.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

1 . 2 . 3 . 4

Copyright © 2011-2019 EB

Jesteś naszym: 194120 gościem.