Aktualności

Informację dodano 2021-09-30 o godzinie 21:08:49


30 wrzesień - modlitwa za Ojczyznę rozpoczęła się prywatną adoracją Najświętszego Sakramentu. Z kolei Grupa św. Andrzeja Boboli poprowadziła molditwę różańcową. Msza św. z kazaniem Kustosza sanktuarium i błogosławieństwem relikwiami św. Andrzeja zakończyła spotkanie.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2021-09-28 o godzinie 13:47:09


28 wrzesień - do św. Andrzeja Boboli pielgrzymowali klerycy Seminarium Duchownego w Sandomierzu wraz ze swoimi przełożonymi. Głównym punktem pielgrzymi była Msza św., której przewodniczył bp Kazimierz Nitkiewicz, ordynariusz diecezji sandomierskiej i wygłosił okolicznościowe słowo Boże. W związku z tym, że sanktuarium w tym dniu nawiedzili także pielgrzymi z diecezji białostockiej, z której Biskup pochodzi, to spotkał się z nimi i udzielił im błogosławieństwa.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2021-09-16 o godzinie 21:45:58


16 wrzesień - spotkanie modlitewne ze św. Andrzejem Bobolą na Bobolówce - rozpoczęło się modlitwą nowennową, odczytaniem próśb i odmówieniem Litanii do św. Andrzeja Boboli. Z kolei bp Krzysztof Chudzio z Przemyśla poświęcił figurę bł. Stefana Wyszyńskiego, a potem przewodniczył Mszy św. i wygłosił okolicznościowe kazanie. W spotkaniu wzięła udział liczna grupa czcicieli św. Andrzeja wśród której była piesza pielgrzymka z Pakoszówki, autokarowa Dębicy, Arcybractwa Najświętszego Serca Jezusowego i Rycerze Kolumba, oraz młodzież przygotowująca się do beirzmowania ze Wzdowa.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2021-08-28 o godzinie 16:24:12


28 sierpień - spotkanie formacyjne członków Akcji Katolickiej archidiecezji przemyskiej na Bobolówce. Po powitaniu i słowie wprowadzenia Kustosza sanktuarium rozpoczęła się Droga Krzyżowa z relikwiami św. Andrzeja Boboli, którą prowadzili: Danuta Figiela i Józef Buk. Po jej zakończeniu prelekcję do zgromadzonych wygłosił dr hab. Mieczysław Ryba z KUL-u na temat dzisiejszych zagrożeń dla wiary i wychowania dzieci. Uwieńczeniem spotkania była Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. abpa Józefa Michalika, który wygłosił też okolicznościowe słowo Boże. Podziękowania w imieniu uczestników wypowiedziała Danuta Figiela, Prezeska DIAK, a wspólna agapa przygotowana przez POAK w Strachocinie zakończyła spotkanie.   


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2021-08-17 o godzinie 00:29:05


16 sierpień - modlitewne spotkanie ze św. Andrzejem Bobolą rozpoczęło się od modlitwy nowennowej i odczytania próśb przez Księdza Kustosza. Z kolei rozpoczęła się procesja z relikwiami św. Andrzeja Boboli po Bobolówce połączona z odmawianiem różańca. Podczas procesji bp Marian Buczek poświęcił nowo wzniesioną kapliczkę Ecce Homo. Punktem kulminacyjnym spotkania była Eucharystia, której przewodniczył abp Adam Szal, Metropolita Przemyski wraz z kapłanami, którzy przyjęli święcenia 42 lata temu w katedrze przemyskiej. W spotkaniu modlitewnym wzięła udział pielgrzymka z Dwikoz z diecezji sandomierskiej, oraz piesza pielgrzymka z parafii Jaćmierz.   


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2021-08-15 o godzinie 17:25:24


15 sierpnia - Wniebowzięcie NMP - w parafii od wielu lat przeżywamy dożynki parafialne. Wieniec dożynkowy wykonują Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, oraz włączają się w liturgię Mszy św.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2021-07-31 o godzinie 18:28:24


31 lipiec - spotkanie integracyjne PGNiG Oddział w Sanoku połączone z piknikiem dla dzieci na Bobolówce. Spotkanie rozpoczęło się Drogą Krzyżową, a po niej była Msza św. w intencji pracowników PGNiG, którą celebrował ks. Józef Niżnik, kustosz sanktuarium i krajowy kapelan PGNiG-u. Po Mszy św. uczestnicy zostali zaproszeni do posiłku, które przygotowały Panie z KGW ze Strachociny. Uwieńczeniem spotkania były atrakcyjne zabawy dla dzieci. Nad porządkiem spotkania czuwała Ochotnicza Straż Pożarna.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2021-07-30 o godzinie 21:49:08


30 lipiec - modlitwa za Ojczyznę na Bobolówce. Różaniec poprowadził ks. Józef Niżnik podczas procesji z relikwiami św. Andrzeja Boboli. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i okolicznościowe słowo Boże wygłosił ks. Maciej Dżugan, prefekt Seminarium Duchownego w Przemyślu.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

1 . 2 . 3

Copyright © 2011-2022 EB

Jesteś naszym: 349527 gościem.