Aktualności

Informację dodano 2018-08-25 o godzinie 16:06:15


25 sierpnia - na spotkanie ze św. Andrzejem przybyli: Zarząd DIAK archidiecezji przemyskiej, odpowiedzialni za pracę w dekanatach i prezesi oddziałow parafialnych. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył i słowo Boże wygłosił abp Józef Michalik. Następnie referat pt. Akcja Katolicka - apostolat w mocy Ducha, wygłosił ks. dr Jan SzelągDiecezjalny Dyrektor Wydziału Duszpastersakiego. Tą część spotkania zakończyła wspólna agapa, a po niej uczestnicy spotkania odprawili Drogę Krzyżową na Bobolówce, którą prowadziła p. Danuta Figiela, Prezeska Zarządu DIAK. Podziękowanie odpowiedzialnym za pracę w dekanatach i nominacji nowym odpowiedzialnym zakończyło spotkanie.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-08-19 o godzinie 18:36:56


19 sierpień - Metropolita Przemyski, abp Adam Szal poświęcił  wzniesioną dzięki ofiarom parafian i zaangażowaniu firmy budowlanej p. Andrzeja Kurnika nową kaplicę cmentarną na parafialnym cmentarzu, odprawił Mszę św. i wygłosił okolicznościowe słowo Boże, a następnie spotkał się z kapłanami dekanatu jaćmierskiego na plebani.


Zbudowana kaplica  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-08-16 o godzinie 22:48:27


16 sierpień - modlitewnemu spotkaniu przewodniczył i okolicznościowe słowo Boże wygłosił abp Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski. Współkoncelebransem był między innymi abp Józef Michalik. Po Mszy św. w uroczystej procesji z relikwiami powróciliśmy do sanktuarium, gdzie pielgrzymi ucałowali relikwie Świętego.   


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-08-15 o godzinie 14:44:42


15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia NMP - w parafii odbywaja się dożynki, a wieniec dożynkowy wykonują panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które też włączają się w obsługę liturgiczną.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-08-02 o godzinie 22:46:29


2 sierpnia - Bobolówkę isanktuarium św. Andrzeja Boboli nawiedzili Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa wraz z pracownikami ministerstwa, posłowie: Kazimierz Gołojuch i Mieczysław Miazga, Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki i Robert Pieszczoch, Dyrektor Doradztwa Roniczego w Boguchwale.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-07-31 o godzinie 17:36:23


31 lipiec - w sanktuarium św. Andrzeja Boboli przybyli Oazowa młodzież i Domowy Kościół z diecezji sandomierskiej po przeżyciu 14 dniowych rekolekcji formacyjnych. Uroczystej Mszy św. przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp Edward Frankowski, senior z Sandomierza. Zakończenie spotkania miało miejsce na Bobolówce.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-07-30 o godzinie 22:40:59


30 lipca - w sanktuarium św. Andrzeja Boboli modliliśmy się za Ojczyznę. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Józef Niżnik. Podczas Mszy św. p. Danuta wraz z grupą młodzieży z Odrzechowej wniosła przed ołtarz św. Andrzeja ziemię z cmentarzy wojennych polskich żołnierzy z Nowej Niagary z Kanady, Monte Cassino i Loretto z Włoch, oraz z Radzymina i Osowa z Polski. Ziemia ta zostanie umieszczona przy wznoszonym pomniku na Bobolówce z racji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.      


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-07-28 o godzinie 14:00:24


28 lipca - do św. Andrzeja Boboli pielgrzymowali w sportowcy z Podkarpacia wraz z działaczami klubów piłkarskich i sędziami. Była to już trzecia pielgrzymka tego środowiska. Uroczystej Eucharystii i słowo Boże skierował do uczestników bp Stanisław Jamrozek. Pielgrzymkę zakończyła agapa. 


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-07-16 o godzinie 22:54:37


16 lipiec - z powodu deszcze modlitewne spotkanie ze św. Andrzejem Bobolą odbyło się w sanktuarium, a nie na Bobolówce. Rozpoczął je Kustosz sanktuarium od odczytanie próśb złożonych i przesłanych przez internet do św. Andrzeja Boboli, a następnie odmówił Litanię do św. Andrzeja i poprowadził modlitwę różańcową. Mszę św. koncelebrowało dwunastu kapłanów pod przewodnictwem abpa Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego, który wygłosił też okolicznościowe kazanie [kazanie do odsłuchania]. Na zakończenie uczestnicy ucałowali relikwie Świętego.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-07-14 o godzinie 10:35:01


8-14 lipiec w Oratorium św. Józefa przebywali na rekolekcjach przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza z parafii archidiecezji przemyskiej. Rekolekcje zorganizowała Akcja Katolicka, a prowadziły je p. Danuta Figiela, Prezes Zarządu DIAK, i p. Cecylia Baran, członek Zarządu DIAK, konferencje zaś głosił ks. Józef Niżnik, asystent diecezjalny Akcji Katolickiej. Na zakończenie podczas Mszy św. większa część uczestników wstąpiła do Rycerstwa Niepokalanej.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

1 . 2 . 3 . 4

Copyright © 2011-2018 EB

Jesteś naszym: 173803 gościem.