Aktualności

Informację dodano 2022-09-16 o godzinie 22:01:03


16 września - modlitewne spotkanie ze św. Andrzejem na Bobolówce. Ksiądz kustosz odmówił Litanię do św. Andrzeja i poprowadził modlitwę różańcową. Mszy św. koncelebrowanej przez kilkunastu kapłanów przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Sławomir Kostrzewa z archidiecezji poznańskiej. Po Mszy św. zespół teatralny NIE TERAZ - wystawił sztukę teatralną w reżyserii Tomasza Żaka pt. Pokonać piekło, poświęcona św. Andrzejowi Boboli i bł. Jerzemu Popiełuszce.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2022-09-13 o godzinie 20:34:34


13 września - drugi wtorek miesiąca - modliliśmy się w sanktuairum św. Andrzeja za Ojczyznę. Różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, Msza św. z okolicznościowym kazaniem - oto stałe punkty programu. Tym razem swoją obecnością zaszczycili członkowie Kapituły Wielkiego Godła Świleckiego wraz ze sztandarem.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2022-08-28 o godzinie 19:23:49


27 sierpnia - na spotkanie formacyjne do św. Andrzeja Boboli pielgrzymowali Prezesi oddziałów parafialnych Akcji Katolickiej z archidiecezji przemyskiej. W programie uwzględnili modlitwę różańcową, wysłuchali referat ks. dr Jana Szeląga, Dyrektora Wydziału Duszpasterskiego, oraz uczestniczyli w Mszy św., której przewodniczył i słowo Boże wygłosił abp Adam Szal. Na zakończenie złożyli wiązankę kwiatów przy pomniku niepodległości moldąc się za tych, którzy oddali życie za wolną Ojczyznę. Wspólna agapa zakończyła spotkanie.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2022-08-26 o godzinie 16:33:11


25 sierpnia - zgromadzili się w sanktuairum św. Andrzeja Boboli władze i pracownicy Gaz Systemu, przedstawiciele samorządów i firm wykonujących gazociąg ze Strachociny na Słowację, aby podziękować Bogu za opiekę nad tą inwestycję. Mszy św. i okolicznościowe kazanie wygłosił Kustosz sanktuaiurm. Po Mszy św. nawiedzieli też Bobolówkę. Poświęcenie figury św. Andrzeja Boboli i nowego obiektu - było religijnym wydarzeniem wieńczącym wykonaną pracę. 26 sierpnia otwarcia inwestycji dokonali Premierzy z Polski i Słowacji. Przy tej okazji Pan Premier Mateusz Morawiecki nawiedził Bobolówkę i sanktuaiurm św. Andrzeja. Złożył też wieńce i wiązanki kwiatów przy pomniku Niepodległości, ołtarzu św. Andrzeja w sanktuairum, a także przy tablicy umieszczonej na frontonie kościoła upamiętniającej nazwiska tych, którzy oddali życie za Polskę ze Strachociny.    


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2022-08-17 o godzinie 12:47:55


16 sierpień - modlitewne spotkanie ze św. Andrzejem rozpoczęliśmy procesją po Bobolówce z relikwiami św. Andrzeja i odmówieniem różańca. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył o. Wiesław Słowik, jezuita z Maelboure w Australii, a słowo Boże wygłosił o. Stanisław Smolczewski, jezuita z Czerniowiec na Ukrainie.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2022-08-14 o godzinie 20:11:19


14 sierpień - w parafii przeżywaliśmy dożynki parafialne. Panie z KGW wykonały wieniec i wzięły aktywny udział w liturgii.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2022-08-10 o godzinie 08:54:40


9 sierpnia - w sanktuarium modliliśmy się za Ojczyznę. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem, który prowadziła Grupa św. Andrzeja Boboli i Msza św. z okolicznościowym kazaniem Księdza Kustosza. W tym dniu postawiliśmy na placu kościelnym sześć tablic z życiorysem św. Andrzeja Boboli. 


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2022-07-24 o godzinie 18:22:16


23 lipiec - centralnym punktem modlitwy na Bobolówce była koncelebrowana Eucharystia przez około 50 kapłanów, której przeodniczył ks. Dominik Chmielewski. Podczas Eucharystii modlitwę w intencji Ojczyzny poprowadził ks. Piotr Glass. Po agapie wystąpił zespół muzyczny ROTA ze Złotoryi, a ks. Dominik wygłosił do zebranych konferencję. Był też czas na adorację Najświętszego Sakramentu, złożenia wieńca pod pomnikiem niepodległości.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2022-07-23 o godzinie 21:56:10


23 lipiec - Dzień modlitwy za Ojczyznę na Bobolówce -  sprofanowanie relikwii bł. Andrzeja Boboli przez bolszewików /20 lipiec 1922 rok/ stało się wydarzeniem z racji 100 rocznicy modlitwy za Ojczyznę za przyczyną św. Andrzeja Boboli dla około 7 tys. pielgrzymów. Modlitwę rozpoczęliśmy od odprawienia Drogi Krzyżowej. W tym czasie pielgrzymi mieli okazję do skorzystania z sakramentu pokuty. Po tej modlitwie rozpoczęła się Msza św. /informacja przy następnych zdjęciach/ 


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2022-07-17 o godzinie 13:01:51


16 lipiec - molditewne spotkanie ze św. Andrzejem Bobolą rozpoczął występ chóru męskiego ECHO II z Nowego Sącza. Po nim w procesji z relikwiami św. Andrzeja Boboli po Bobolówce uczestnicy odmówili różaniec za Ojczyznę. Eucharystii i okolicznościowe słowo Boże wygłosił ks. Piotr Glass.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

1 . 2 . 3

Copyright © 2011-2022 EB

Jesteś naszym: 408133 gościem.