Aktualności

Informację dodano 2018-05-22 o godzinie 06:28:47


Z racji wizytacji kanonicznej abp Adam Szal spotkał się w szkole w Strachocinie z dziećmi i nauczycielami. Z tej okazji młodzież szkolna przygotowała program o św. Andrzeju Boboli, w którym ukazała rolę Świętego w historii Polski.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-05-17 o godzinie 06:27:13


16 maj - Uroczystość św. Andrzeja Boboli - w tym dniu świętowaliśmy 30-lecie obecności relikwii św. Andrzeja Boboli w kościele. Na Mszy św. po południowej zgromadziło się wielu pielgrzymów, czcicieli św. Andrzeja, a Eucharystii koncelebrowanej przewodniczył abp Adam Szal, Metropolita Przemyski, ktory w wygłoszonym słowie Bożym skupił się na misji, którą winien spełaniać każdy chrześcijanin i tej misji, którą spełniał św. Andrzej. [kazanie do odsłuchania]. Z racji rocznicy kilka wiadomości z kultem św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Relikwie otrzymaliśmy od Ojców Jezuitów z Warszawy, a uroczystemu wniesieniu ich do świątyni przewodniczył bp Ignacy Tokarczuk 16 maja 1988 roku. W dziewiętnaście lat później, 19 marca 2007 roku, abp Józef Michalik ustanowił kościół w Strachocinie sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Ważne miejsce w rozwoju kultu Świętego Męczennika w Strachocinie odgrywa Bobolówka, miejsce, gdzie szlachecka rodzina Bobolów zamieszkiwała w latach 1520-1686. Od roku 1992 rozpoczęły się modlitewne spotkania ze św. Andrzejem na tym miejscu. Dziś w tym miejscu jest kaplica, dróżki różańcowe, stacje Drogi Krzyżowej i zaplecze dla pielgrzymów. Dlatego 30-lecie wykorzystaliśmy na wyśpiewanie dziękczynnego Te Deum.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-05-16 o godzinie 21:41:47


16 maja - Uroczystość św. Andrzeja Boboli - w tym dniu parafia przeżywała wizytację kanoniczną abpa Adama Szala. Uroczyste rozpoczęcie wizytacji i powitanie Metropolity Przemyskiego odbyło się na Prymarii, a pod koniec Mszy św. przedstawiciele Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej, Rycerstwa Niepokalanej, Stowarzyszenia Krzewienia Kultu św. Andrzeja Boboli i Grupy lektorów i kantorów - złożyli sprawozdanie ze swej pracy w parafii. Na Sumie młodzież III klasy Gimazjum otrzymała z rąk Księdza Arcybiskupa sakrament bierzmowania, a pod koniec Mszy św. wspólnoty młodzieży i dzieci powiedziały o swej obecności w parafii. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, dziękczynne Te Deum i błogoławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończyło spotkania abpa Adama do południa. 


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-05-13 o godzinie 06:02:21


12 maj - to dzień pielgrzymowania członków Akcji Katolickiej do św. Andrzeja. Rozważanie  Drogi Krzyżowej i wysłuchanie referatu ks. prof. Tadeusza Borutki rozpoczęło spotkanie pielgrzymów ze św. Andrzejem (ukazane w I części). Kulminacyjnym punktem spotkanie była Eucharystia, którą celebrowało około 70 kapłanów, a przewodniczył jej abp Stanisław Gądecki z Poznania, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i wygłosił okolicznościowe kazanie. Eucharystię koncelebrowali abp Adam Szal, Metropolita Przemyski i bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-05-12 o godzinie 17:15:47


12 maj - archidiecezjalna pielgrzymka Akcji Katolickiej do św. Andrzeja Boboli. Pielgryzmka rozpoczęła się rozważaniem Drogi Krzyżowej, którą prowadzili: Danuta Figiela, Prezes Zarządu Diecezjlanego Akcji Katolickiej i p. Tadeusz Rogowski, Wiceprezes. Po jej zakończenie ks. prof. Tadeusz Borutka z diecezji bielsko-żywieckiej wygłosił referat: Patriotyzm w Akcji Katolickiej wzorowany na świętości Andrzeja Boboli. (część I)


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-05-06 o godzinie 19:13:33


6 maj - Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej - 11 dzieci po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa do swego serca. Uroczystą Eucharystię sprawowali ks. Waldemar Murdzek, katecheta, i ks. prał. Zbigniew Wolanin z diecezji świdnickiej.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-05-03 o godzinie 13:30:12


3 maj - Uroczystość NMP Królowej Polski - uroczystą Sumę w intencji Ojczyzny za przyczyną św. Andrzeja Boboli koncelebrowali o. Bernard Gonska, jezuita ze Szczecina i ks. Józef Niżnik, kustosz sanktuarium. Po Mszy św. uczestnicy Eucharystii w procesji udali się pod tablicę upamiętaniających mieszkańców Strachociny, ktorzy oddali życie za Polskę. Wraz z Ojcem Bernardem do św. Andrzeja w tym dniu pielgrzymował też Oddział Zachodniopomorskiego Krzewieniu Kultu św. Andrzeja Boboli. 


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-05-01 o godzinie 06:56:16


30 kwietnia - w sanktuarium kolejny raz na modlitwie spotkali się ci, którym na sercu leży dobro Ojczyzny i przez św. Andrzeja Bobolę wypraszają dla niej pomoc od Boga.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-04-28 o godzinie 17:36:28


28 kwiecień - na spotkanie ze św. Andrzejem przybyli członkowie Akcji Katolickiej z diecezji tarnowskiej i archiprezbiteratu sanockiego. W spotkaniu wzięło udział około 1000 osób. Spotkanie rozpoczął ks. Józef Niżnik, kustosz sanktuarium, który przybliżył zgromadzonym postać św. Andrzeja Boboli. Następnie uczestnicy pielgrzymki odprawili Drogę Krzyżową na Bobolówce, której rozważania poprowdził ks. Jan Bartoszek, asystent AK diecezji tarnowskiej. Po jej zakończenie około 30 kapłanów wzięło udział w Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem abpa Józefa Michalika, seniora archidiecezji przemyskiej,  który wygłosił też okolicznościowe słowo Boże. Agapa przygotowana przez strachocińską Akcję Katolicką i Panie z Koła Gospodyń Wiejskich pozwoliła uczestnikom pryzgotować się wysłuchania referatów patriotycznych wygłoszonych przez prof. Krzysztofa Ożoga z UJ i ks. Jana Bartoszka. Błogosławieństwo relikwiami św. Andrzeja zakończyło molditewne spotkanie.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-04-18 o godzinie 15:33:22


17 kwiecień - w sanktuarium św. Andrzeja spotkali się jego czciciele, aby dziękować Bogu za jego kanonizację 80 lat temu. Różaniec dziękczynny, Eucharystia z okolicznościowym kazaniem Kustosza (do odsłuchania na stronie), odśpiewane Te Deum wobec Najświętszego Sakramentu, oraz ucałowanie relikwii - to poszczególne części dziękczynnego nabożeństwa.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

1 . 2 . 3 . 4 . 5

Copyright © 2011-2018 EB

Jesteś naszym: 159726 gościem.