Aktualności

Informację dodano 2018-07-16 o godzinie 22:54:37


16 lipiec - z powodu deszcze modlitewne spotkanie ze św. Andrzejem Bobolą odbyło się w sanktuarium, a nie na Bobolówce. Rozpoczął je Kustosz sanktuarium od odczytanie próśb złożonych i przesłanych przez internet do św. Andrzeja Boboli, a następnie odmówił Litanię do św. Andrzeja i poprowadził modlitwę różańcową. Mszę św. koncelebrowało dwunastu kapłanów pod przewodnictwem abpa Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego, który wygłosił też okolicznościowe kazanie [kazanie do odsłuchania]. Na zakończenie uczestnicy ucałowali relikwie Świętego.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-07-14 o godzinie 10:35:01


8-14 lipiec w Oratorium św. Józefa przebywali na rekolekcjach przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza z parafii archidiecezji przemyskiej. Rekolekcje zorganizowała Akcja Katolicka, a prowadziły je p. Danuta Figiela, Prezes Zarządu DIAK, i p. Cecylia Baran, członek Zarządu DIAK, konferencje zaś głosił ks. Józef Niżnik, asystent diecezjalny Akcji Katolickiej. Na zakończenie podczas Mszy św. większa część uczestników wstąpiła do Rycerstwa Niepokalanej.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-07-05 o godzinie 09:43:44


4-5 lipiec - w tych dniach przebywają w parafii pielgrzymi udający się na Jasną Górę z Grupy św. Andrzeja Boboli. W tym roku Grupa liczy około 200 osób. Grupa wyrusza z Leska i po pierwszym dniu pielgrzymowania mają w parafii pierwszy nocleg. Na drugi dzień po rannej Mszy św. udają się w dalszą drogę. Na Jasną Górę dojdą 15 lipca.   


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-06-16 o godzinie 22:24:36


16 czerwca - w spotkaniumodlitewnym ze św. Andrzejem Bobolą wziął udział abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej i wygłosił okolicznościowe słowo Boże [kazanie do odsłuchania]. Liczni pielgrzymi uczestniczyli w procesji z relikwiami św. Andrzeja na Bobolówkę odmawiając różaniec, a z powrotem śpiewając Litanię do NSPJ. Na zakończenie ucałowali relikwie Świętego.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-06-08 o godzinie 06:43:17


7 czerwiec - w tym dniu zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała i pobłogosławiliśmy dzieci i poświęciliśmy wianki, obrzędy wpisane od wieków w tradycję tego dnia. 


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-05-31 o godzinie 12:17:44


31 maj - Uroczystość Bożego Ciała - w naszej parafii procesją rozpoczynamy świętowanie Bożego Ciała. W tym roku podążaliśmy od góry wioski w stronę kościoła (ponad 3 km). Procesję prowadził ks. Waldemar Murdzek, wikariusz. Po przyjściu do kościoła Eucharystię koncelebrowali pracujący w parafii kapłani, a okolicznościowe słowo Boże wygłosił ks. Józef Niżnik, proboszcz. W kazaniu wyjaśnił symbolikę ołtarzy, które nawiązywały do roli Ducha Świętego w sakramentach chrztu, pokuty, Eucharystii i bierzmowania. Na końcu podziękował wszystkim uczestnikom uroczystości. 


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-05-27 o godzinie 16:49:59


27 maj - Uroczystość Trójcy Świętej - w tym dniu w parafii jest uroczystość odpustowa. W tym roku dzieci z Rycerstwa Niepokalanej przed Sumą wykonały program słowno - muzyczny z racji Dnia Matki. Uroczystej Sumie przewodniczył ks. prał. Wojciech Szlachta, proboszcz w Polańczyku, a współkoncelebransami byli księża seniorzy: ks. prał Wojciech Bukowiński z Górek i ks. kan Antoni Obłoza z Zarszyna. Uroczystość odpustową zakończyła uroczysta procesja wokół kościoła.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-05-22 o godzinie 06:28:47


Z racji wizytacji kanonicznej abp Adam Szal spotkał się w szkole w Strachocinie z dziećmi i nauczycielami. Z tej okazji młodzież szkolna przygotowała program o św. Andrzeju Boboli, w którym ukazała rolę Świętego w historii Polski.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-05-17 o godzinie 06:27:13


16 maj - Uroczystość św. Andrzeja Boboli - w tym dniu świętowaliśmy 30-lecie obecności relikwii św. Andrzeja Boboli w kościele. Na Mszy św. po południowej zgromadziło się wielu pielgrzymów, czcicieli św. Andrzeja, a Eucharystii koncelebrowanej przewodniczył abp Adam Szal, Metropolita Przemyski, ktory w wygłoszonym słowie Bożym skupił się na misji, którą winien spełaniać każdy chrześcijanin i tej misji, którą spełniał św. Andrzej. [kazanie do odsłuchania]. Z racji rocznicy kilka wiadomości z kultem św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Relikwie otrzymaliśmy od Ojców Jezuitów z Warszawy, a uroczystemu wniesieniu ich do świątyni przewodniczył bp Ignacy Tokarczuk 16 maja 1988 roku. W dziewiętnaście lat później, 19 marca 2007 roku, abp Józef Michalik ustanowił kościół w Strachocinie sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Ważne miejsce w rozwoju kultu Świętego Męczennika w Strachocinie odgrywa Bobolówka, miejsce, gdzie szlachecka rodzina Bobolów zamieszkiwała w latach 1520-1686. Od roku 1992 rozpoczęły się modlitewne spotkania ze św. Andrzejem na tym miejscu. Dziś w tym miejscu jest kaplica, dróżki różańcowe, stacje Drogi Krzyżowej i zaplecze dla pielgrzymów. Dlatego 30-lecie wykorzystaliśmy na wyśpiewanie dziękczynnego Te Deum.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-05-16 o godzinie 21:41:47


16 maja - Uroczystość św. Andrzeja Boboli - w tym dniu parafia przeżywała wizytację kanoniczną abpa Adama Szala. Uroczyste rozpoczęcie wizytacji i powitanie Metropolity Przemyskiego odbyło się na Prymarii, a pod koniec Mszy św. przedstawiciele Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej, Rycerstwa Niepokalanej, Stowarzyszenia Krzewienia Kultu św. Andrzeja Boboli i Grupy lektorów i kantorów - złożyli sprawozdanie ze swej pracy w parafii. Na Sumie młodzież III klasy Gimazjum otrzymała z rąk Księdza Arcybiskupa sakrament bierzmowania, a pod koniec Mszy św. wspólnoty młodzieży i dzieci powiedziały o swej obecności w parafii. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, dziękczynne Te Deum i błogoławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończyło spotkania abpa Adama do południa. 


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

1 . 2 . 3 . 4 . 5

Copyright © 2011-2018 EB

Jesteś naszym: 163357 gościem.