Aktualności

Informację dodano 2019-09-15 o godzinie 09:41:01


12 września - wspomnienie w liturgii Imienia Maryi - w tym dniu s. Paula i s. Edyta składały śluby zakonne. Uroczystościom przewodniczył abp Adam Szal, Metropolita Przemyski. Udział w uroczystości wzięły: siostry z tego zgromadzenia z Japonii i Wietnamu, rodziny sióstr, kapłani i parafianie.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-08-31 o godzinie 17:58:02


31 sierpnia - do św. Andrzeja Boboli na Bobolówkę przybyli na spotkanie formacyjne Prezesi Oddziałów Akcji Katolickiej z archidiecezji przemyskiej. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą różańcową przy Dróżkach bolesnych prowadzoną przez p. Danutę Figiela, Prezes Zarządu Diecezjalnego. Następnie p. Barbara Nowak, Kurator Oświaty Małopolski, oraz p. Kazimierz Kryla, Wice Prezes Krajowy AK, wygłosili referaty. Pukntem kulminacyjnym była Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Jamrozka z Przemyśla, a także modlitwa za tych, którzy oddali życie za Ojczyznę przy pomniku. Wspólna agapa zakończyła kilkugodzinne spotkanie.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-08-26 o godzinie 20:28:55


24 sierpnia - do Strachociny, gdzie znajduje się pierwszy w Polsce Niepokalanów Żeński, przybyły rodziny sióstr zakonnych, które wstąpiły do Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej. W programie spotkania były następujące wydarzenia: różaniec, Msza św. z okolicznościowym kazaniem, Droga Krzyżowa z relikwiami św. Andrzeja Boboli na Bobolówce i agapa. 


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-08-17 o godzinie 12:37:50


16 sierpnia - na Bobolówce spotkali się czciciele św. Andrzeja Boboli, a wśród nich piesi pielgrzymi z Jaćmierza i Bażanówki, autokarowi pielgrzymki z Kielc - Dymin, Dzwikoz z diecezji sandomierskiej, oraz przedstawiciele z wielu miejscowści z Polski i zagranicy. Modlitewne spotkanie rozpoczął ks. Niżnik Józef, kustosz sanktuairum, prowadząc nabożeństwo nowennowe połączone z odczytaniem próśb. Mszy św. koncelebrowanej i okolicznościowe kazanie wygłosił ks. dr Adam Sycz, były wikariusz w latach 1999-2001, a obecnie rektor Kolegium Polskiego w Rzymie. Po Mszy św. niosąc na ramionach relikwie św. Andrzeja Boboli i odmawiając różaniec uczestnicy udali się z Bobolówki do sanktuarium i tu ucałowali reliwkie.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-08-15 o godzinie 19:03:30


15 sierpień - Uroczystość Wniebowzięcia NMP - w tym dniu w parafii odbywają się dożynki parafialne. Wieniec przygotowują Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, a także całą oprawę liturgiczną. W ten sposób mieszkańcy wsi dziękują Bogu za tegoroczne plony, owoce ziemi, a także za trud pracy rolnika.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-08-11 o godzinie 20:01:04


11 sierpnia - w sanktuarium św. Andrzeja s. Maksymiliana i s. Aniela Salawa ze Zgromadzenia Sióstr Rycerstwa Niepokalanej przeżywały srebrny jubileusz ślubów zakonnych. Mszy św. jubileuszowej przewodniczył o. Stanisław Piętka z Niepokalanowa, a okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Józef Niżnik, proboszcz parafii. Po Mszy św. odbyło się w Oratorium św. Józefa okolicznościowe spotkanie sióstr i ich rodzin.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-08-10 o godzinie 22:06:42


10 sierpnia - do św. Andrzeja Boboli przybyli uczestnicy Rajdu Katyńskiego, aby modlić się za Ojczyznę.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-07-30 o godzinie 20:49:11


30 lipca - czciciele św. Andrzeja spotkali się na modlitwie za Ojczyznę.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-07-20 o godzinie 12:51:11


15-20 lipiec - Akcja Katolicka zorganizowała dla młodzieży z liturgicznej służby ołtarza rekolekcje. Konferencje poświęcone Bibili głosił ks. Józef Niżnik, asytent diecezjalny Akcji Katolickiej, a nad programem rekolekcyjnym czuwał p. Danuta Figiela, Prezes DIAK i p. Cecylia Baran, członek Zarządu DIAK. W rekolekcjach wzięło udział 50 osób.   


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2019-07-17 o godzinie 06:53:24

16 lipiec - modlitewne spotkanie ze św. Andrzejem na Bobolówce rozpoczęło się przyniesieniem relikwii do kaplicy przez młodzież odprawiająca rekolekcje w Strachocinie. Z kolei Ksiądz Kustosz poprowadził modlitwę nowennową połączoną z odczytaniem próśb. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Marek Bolanowski, kapelan wojskowy z Łaska. Wzięli w niej udział między innymi pielgrzymi z Dębicy i Koszęcina. Po Mszy św. odmawiając różaniec za Ojczyznę powróciliśmy w procesji do sanktuarium, gdzie uczestnicy uroczystości ucałowali relikwie.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

1 . 2 . 3 . 4

Copyright © 2011-2019 EB

Jesteś naszym: 197775 gościem.