Aktualności

Informację dodano 2022-07-02 o godzinie 20:21:52


2 lipiec - pielgrzymka członków Akcji Katolickiej z diecezji krakowskiej, tarnowskiej, rzeszowskiej, toruńskiej i przemyskiej do św. Andrzeja Boboli na modlitwę za Ojczyznę. Spotkanie miało miejsce na Bobolówce, z rozpoczął je Ksiądz kustosz sanktuairum - zapoznając uczestników z historią kultu Świętego i wyjaśniając sens spotkania. Następnie modlitwa różańcowa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Po jej zakończeniu Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem i ze słowem Bożym abpa Józefa Michalika. Na zakończenie wspólna agapa, oto program


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2022-06-28 o godzinie 18:15:01


28 czerwiec - do św. Andrzeja Boboli na Bobolówkę pielgrzymowali biskupi przemyscy i kapłani. W programie spotkania było miejsce na adorację Najświętszego Sakramentu i różaniec, rozważanie Drogi Krzyżowej i Mszę św. koncelebroewaną ze słowem Bożym abpa Adama Szala, Metropolity Przemyskiego. Spotkanie zakończyła współna agapa.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2022-06-18 o godzinie 08:55:26


16 czerwiec - modliewne spotkanie ze św. Andrzejam na Bobolówce w tymmiesiącu połaczytliśmy z poświęceniem nowej figury św. Andrzeja wykonanej i podarowanej sanktuarium przez p. Mariana Woźniaka i Jana Kusinę mieszkańców Kuźminy z diecezji przemyskiej. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Wiesław Tomczyk, proboszcz z Kuźminy, a słowo Boże wygłosił Kustosz sanktuarium [kazanie do odsłuchania]


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2022-06-16 o godzinie 11:50:59


Boże Ciało - uroczystą procesją z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy rozpoczęliśmy świętowanie obecności Jezusa w Eucharystii. Procesją prowadzili ks. Tomasz Sieradzki, wikariusz i ks. Albin Długosz, misjonarz Japonii. Mszy św. koncelebrowanej i okolicznościowe kazanie wygłosił Kustosz sanktuairum. Tegoroczne ołatrze wykonali: KGW, klub piłkarski "Górnik", Strażacy i Siostry Zakonne.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2022-06-13 o godzinie 19:42:28


12 czerwca - Uroczystość Trójcy Świętej -  w parafii przeżywaliśmy odpust, który połączyliśmy z obchodami roczic święceń kapłańskich tutejszych rodaków. Ks. prał. Kazimierz Piotrowski - 57 rocznicę, ks. Albin Długosz - 40 rocznicę i ks. Mariusz Woźniczyszyn - 26 rocznicę. Uroczystej Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. Albin, misjonarz z Japonii, a słowo Boże wygłosił Kustosz sanktuairum.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2022-05-30 o godzinie 21:38:48


29 maj - popołudniu na Bobolowce zgromadzili się Rycerze Niepokalanej z archidiecezji przemyskiej, aby dokonać wyboru Prezesa i Zarządu Rejonowego w obecności o. Ryszarda Żubera, Krajowego Prezesa z Niepokalanowa, który podczas Mszy św. wygłosił okolicznościowe słowo Boże [można odsłuchać na stronie], a po agapie przewodniczył zebraniu wyborczemu. Zgromadzeni wybrali na Prezeskę w archidiecezji przemyskiej p. Danutę Orlikiewicz ze Strachociny.   


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2022-05-15 o godzinie 22:31:30


15 maj - V niedziela Wielkanocna - w parafii gościmy bp Ignacego Deca ze Świdnicy. Popołudniu o godz. 15.00 - różaniec pokutny na Bobolówce, zakończenie nowenny do św. Andrzeja Boboli i nabożeństwo majowe. Mszy św., okolicznościowe słowo Boże, zawierzenie św. Andrzejowi Boboli Wojowników Maryi dokonał bpa Ignacy Dec.    


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2022-05-15 o godzinie 06:34:43


14 maja - Pielgrzymka Akcji Katolickiej do św. Andrzeja Boboli. Piękna pogoda, rzesza pielgrzymów i wielkie świętowanie po pandemicznych ograniczeniach. Rożważanie Drogi Krzyżowej prowadzonej przez p. Danutę Figiela, Prezes Akcji Katolickiej i p. Stanisława Jarosza, członka Zarządu DIAK, wprowadziły pielgrzymów w atmosferę modlitwy. Referat ks. prof.dr hab Stanisława Haręzgi, Eucharystia dar dla pokoju, uświaomiły wszystkim, jak ważna i potrzebna jest Eucharystia dla duchowości chrześcijańskiej. Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem i słowem Bożym abpa Adama Szala była punktem centralnym pielgrzymowania, a zakończenie spotkania było przed Najświętszym Sakramentem.   


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2022-05-08 o godzinie 06:33:18


7 maj - I sobota miesiąca. Rozpoczęliśmy w parafii nowennę przed uroczystością św. Andrzeja Boboli i nabożeństwa fatimskie. W tym dniu nawiedza nasze sanktuarium kopia obrazu Matki Bożej Łaskawej z Warszawy.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2022-05-03 o godzinie 17:30:24


3 maj - Uroczytsość NMP Królowej Polski - uroczysta Suma odprawiona w intencji Ojczyzny z kazaniem kustosza sanktuarium. Na zakonczenie modlitwa za poległych parafian w obronie Ojczyzny przy tablicy z nazwiskami umieszczonej na frontonie kościoła.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

1 . 2 . 3

Copyright © 2011-2022 EB

Jesteś naszym: 408132 gościem.